• img

  Dörtlü Zirve’de Erdoğan’a Suriye sorusu: Ne zaman çıkacaksınız?

  Dörtlü Zirve’de Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik saldırılarla ilgili kendisine “Buradan ne zaman çıkacaksınız?” diye sorulduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tel Abyad ve Resul Ayn’da belirlenen o barışı tesis etmeden, buraları terk etmemiz mümkün değil” dedi.

 • img

  Önlü: Kafa kesme uygulaması bir devlet geleneği midir?

  Dersim katliamında yer alan bir askerin hatıratlarında yer alan kafa kesme uygulamalarını Meclis’e taşıyan HDP Milletvekili Alican Önlü, “37-38’de Dersim’de, 90’larda Kürt illerinde, şimdilerde ise Türkiye’nin ittifakta olduğu ÖSO çeteleri tarafından Suriye’de görülmektedir. Bu uygulama bir devlet geleneği midir?” diye sordu.

 • img

  Bakanlık Tilaver’in öldürülmesiyle ilgili tazminatla yetindi

  Dışişleri Bakanlığı, sınır ticareti yaparken İran askerleri tarafından öldürülen Haşem Tilaver için tazminat talebinde bulundu. Ölümün uluslararası alanda suç teşkil ettiğine dikkati çeken HDP Milletvekili Abdullah Koç, tazminat talebiyle yetinen hükümetin yaklaşımına tepki gösterdi.

 • img

  Temeli: Bu iktidardan kurtulma zamanı gelmiştir

  Esnaf ve sivil toplum örgütleriyle bir araya gelen HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temeli, “Bu iktidar giderse Türkiye'de gerçek sorunlarımızı konuşabileceğiz, çözüm bulabileceğiz. Bu kapitalist zihniyetten, iktidardan kurtulma zamanı gelmiştir” dedi.

 • img

  Kılıçdaroğlu: Asgari ücret 2 bin 600 TL olmalı

  Partisinin grup toplantısında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, asgari ücretin belirlenmesine ilişkin yapılan görüşmelere değinerek, "Bence asgari ücret 2 bin 600 TL olmalı" dedi.

 • img

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı'na sordu: Til Rifat’a kim saldırdı?

  HDP Diyarbakır Milletvekilli Semra Güzel, çoğu çocuk 9 sivilin yaşamını yitirdiği Til Rifat saldırısını Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a sordu.

 • img

  Temelli: Gözaltındaki gazeteciler serbest bırakılsın

  İktidarın muhalif ve özgür basın çalışanlarına yönelik baskılarını “düşmanca yönelim” olarak değerlendiren HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, gözaltında bulunan ajansımız muhabirlerinin serbest bırakılması çağrısında bulundu.

 • img

  Buldan: AKP, yeni bir 'paralel devlet' rejimi inşa etmeyi amaçlıyor

  Partisinin grup toplantısında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, AKP’nin yeni bir “paralel” devlet rejimi inşa etmeyi amaçladığını söyledi. Buldan, “HDP’ye bu denli yüklenmelerinin sebebini çok iyi biliyoruz. Hedefleri, demokratik siyaset alanını kapatmak, toplumsal muhalefeti tasfiye etmek, Saray iktidarını ve faşizm politikalarını kalıcı hale getirmektir” dedi.

 • img

  CHP Sözcüsü Öztrak: Saray milleti duymuyor

  AKP iktidarı döneminde 11 yıl geriye gidildiğini belirten ve hükümeti uyaran CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Bir tarafta el kadar bebeğe tek taş yüzük takanlar, diğer tarafta ailesiyle birlikte canına kıyan vatandaşlar var. Milletimiz inim inim inliyor ama saray duymuyor” dedi.

 • img

  HDP’den Adalet Bakanlığı’na Demirtaş için acil çağrı

  HDP Eş Genel başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, Selahattin Demirtaş’ın sağlık durumuyla ilgili hükümet ve Adalet Bakanlığı’na acil açıklama yapması için çağrıda bulundu.

 • img

  HDP Eş Genel Başkanı Temelli: Bu iktidarla gidecek yol kalmadı

  TUHAY-DER’in etkinliğinde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, dayanışmanın önemine vurgu yaparak, “Bu iktidarla gidecek yolumuz kalmadı. Bütün değerlerimizi koruyarak, acılarımızla yüzleşerek bir şekilde yan yana duracağız. Yan yanayız, bir aradayız bu zulümden, savaştan hep birlikte kurtulacağız" dedi.

 • img

  NATO Zirvesi öncesi Türkiye'den mesajlar

  Müttefikler arasında gerilimin yaşandığı NATO Zirvesi, yarın Londra’da başlıyor. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, zirve öncesi Türkiye'nin NATO ittifakının “hayati bir parçası” olmaya devam ettiği mesajları verdi. Yine Erdoğan ve Putin’in, Ocak ayının başında S-400’lerin sevkiyatı için bir araya geleceği açıklandı.

 • img

  Kurtulan: Karşımızda gazeteciliği suç gibi empoze eden iktidar var

  Gazetecilere dönük baskılara dikkat çeken HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, iktidarın gazetecilere düşman olduğunu belirterek, “Ülkesindeki gazeteciye düşman, haber yapma ve haber alma hakkını ihlal eden gazeteciliği suç gibi empoze eden bir iktidar var karşımızda” dedi.

 • img

  Dersim’de konuşan Temelli: Demokratik Türkiye için erken seçim istiyoruz

  Partisinin Dersim İl Kongresinde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Kürt sorunu başta olmak üzere tüm sorunların çözüm adresinin İmralı Adası olduğunu belirterek, Demokratik bir Türkiye için erken seçim çağrısını yineledi.

 • img

  Kılıçdaroğlu: Vatandaşın seçtiği belediye başkanını nasıl olur da görevden alırsınız?

  Maltepe Ekonomik Forumunda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’de kimsenin can ve mal güvenliğinin olmadığını belirterek, “Vatandaşın seçtiği belediye başkanını nasıl olur da görevden alırsınız?” diye sordu.

ARA